Informacja prasowa – Mimo wszystko 300 drzew z WROśnij

Mimo wszystko 300 drzew z WROśnij

WROśnij we WROcław, akcja sadzenia drzew dla nowonarodzonych dzieci, nie chce się poddać i przystosowuje formułę do trudnych czasów. Dwa wrocławskie parki czekają z niecierpliwością na 300 nowych nasadzeń. Rozpoczynamy więc zapisy dla rodziców, którzy chcieliby, by ich dzieci zostały patronami drzewek.  

W związku z sytuacją epidemiologiczną, nie możemy się spotykać, więc drzewka zostaną posadzone przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Niezmienny pozostaje jednak pomysł, by każde drzewko miało swojego patrona, z którym będą wspólnie rosnąć.

Łącznie posadzonych zostanie 300 drzewek, z czego 91 w parku przy ul. Rumiankowej, a 209 na terenie zieleni przy Parku Złotnickim i ul. Zakopiańskiej.

Organizatorzy akcji, którymi są Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Zarząd Zieleni Miejskiej, nie tracą nadziei, że po ustaniu zagrożenia, będą miały szansę przygotować festyn dla mieszkańców, podczas którego każdy będzie mógł się zapoznać ze swoim drzewem.

Zapisy dla rodziców ruszą 30 marca na stronie www.wroclaw.pl/wrosnij i potrwają do 14 kwietnia lub wyczerpania materiału roślinnego. Patronami drzewek mogą być dzieci urodzone w 2019 i 2020 roku. Drzewka będą sadzone przez ZZM w terminie od 15 do 30 kwietnia.

1000 drzew dla dzieci

WROśnij we WROcław to akcja, która od 2017 roku zyskuje coraz większą popularność wśród wrocławian. Podczas wiosennych i jesiennych nasadzeń rodzice nowo narodzonych dzieci mogą je uhonorować własnym drzewkiem. Dotychczas, po pięciu edycjach, w mieście jest już ich niemal tysiąc:

  • 18 przy górce PaFaWag,
  • 200 przy ul. Awicenny,
  • 200 przy ul. Maślickiej,
  • 200 w Parku Mamuta na Oporowie,
  • 100 na Polanie Karłowickiej przy al. Kasprowicza.
  • 250 na Zielonym Klinie Żmigrodzkim, obszarze między ulicami Żmigrodzką i Pakosławską.

Wspólnie możemy sadzić drzewa nawet nie wychodząc z domu, zapraszamy!