Informacja prasowa – Miesiąc Rodziny 2020

Jak co roku świętujemy Miesiąc Rodziny, cykliczne wydarzenie, które stało się już wrocławską tradycją. Dziesiątki warsztatów, szkoleń i konsultacji z różnych dziedzin wypełnią czas od Dnia Matki po Dzień Ojca. Jedyna zmiana, wynikająca z obecnej sytuacji epidemiologicznej, to rezygnacja z pikników rodzinnych. Wszystkie tegoroczne spotkania w ramach Miesiąca Rodziny odbędą się w rzeczywistości wirtualnej.

Od Dnia Matki (26 maja) przez Dzień Dziecka (1 czerwca) po Dzień Ojca (23 czerwca) – a nawet dłużej, bo do końca czerwca – trwa we Wrocławiu wielkie świętowanie – Miesiąc Rodziny. To czas, kiedy nasza uwaga kieruje się w stronę wrocławskich rodzin. W tym roku, który jest nietypowy, dopasowaliśmy się do ogólnych zaleceń i zmieniliśmy formułę działania, przenosząc zaplanowane wydarzenia do internetu. Niezmienna pozostaje tematyka, która dotykać będzie bardzo szeroko rozumianej tematyki rodzinnej oraz rozwoju.

Warsztaty, wykłady, spotkania i konsultacje, które proponujemy w ramach Miesiąca Rodziny przygotowane zostały wspólnie ze znakomitymi specjalistami z wielu dziedzin. Są wśród nich doświadczeni pedagodzy, psychologowie, trenerzy. Wypełnią one ostatni tydzień maja i niemal cały czerwiec.

Oferta jaką przygotowaliśmy jest szeroka, znajdą się w niej m.in.:

  • wykłady i konsultacje psychologiczne, które będą dotyczyły m.in. lęku oraz sposobów radzenia sobie z nim,
  • zajęcia z robotyki dla najmłodszych, wprowadzające dzieci w świat niedalekiej przyszłości,
  • wykłady z cyberprzemocy, uzależnienia od nowych technologii i zagrożeń płynących z internetowego świata,
  • rozwojowe zajęcia dla ojców,
  • debata poświęcona przemocy,
  • warsztaty pierwszej pomocy prowadzone w ramach Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy,
  • zajęcia z fizjoterapeutą i osteopatą, który pomoże zadbać o zdrowie,
  • spotkania dotyczące wychowania w szacunku w ramach projektu WROdzina,
  • nauka pracy ze swoim ciałem i umysłem,
  • konkurs fotograficzny dla rodzin.

Na Facebooku powstało tradycyjnie wydarzenie Miesiąc Rodziny 2020 – będzie to miejsce, w którym każdy wrocławianin będzie mógł sprawdzić na bieżąco, co dzieje się w ramach Miesiąca Rodziny. Dołożymy wszelkich starań, żeby był to czas pełen wsparcia i rozwoju.

Udział we wszystkich spotkaniach, warsztatach i konsultacjach jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy. Linki do nich podajemy w wydarzeniach w mediach społecznościowych i na naszej stronie internetowej. Zastrzegamy też możliwość ograniczenia liczby uczestników biorących udział w wydarzeniach.

Przypomnijmy, że dotychczas Miesiąc Rodziny odbywał się przede wszystkim w formie weekendowych pikników na Wyspie Słodowej. Tam partnerzy, z którymi współpracowaliśmy, oferowali wrocławianom w każdym wieku szereg atrakcji. Chociaż w tym roku nie możemy się spotkać osobiście, wierzymy, że przygotowane spotkania będą nie mniej atrakcyjne, ciekawe i wartościowe.