Nie trzeba mieć wiedzy informatycznej, aby krzewić cyberbezpieczeństwo i uczyć go innych. Biorąc udział w naszych kwartalnych spotkaniach, będziesz na bieżąco z najpoważniejszymi zagrożeniami cyfrowego świata. Nauczysz się także szerzyć wiedzę o cyberbezpieczeństwie w twojej lokalnej społeczności. Projekt jest bezpłatny i skierowany do osób pełnoletnich. Realizuje go Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego razem z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej we Wrocławiu i z Punktem Informacyjnym UE we Wrocławiu.
Co robimy
Projekt Społeczni Liderzy Cyberbezpieczeństwa nastawiony jest na krzewienie idei cywilnej cyberobrony. Polega na organizacji raz na kwartał spotkań, podczas których eksperci WCRS i z organizacji partnerskich realizują prelekcje i warsztaty. Celem wydarzeń jest przekazywanie konkretnej, rzetelnej wiedzy oraz swobodna dyskusja wszystkich uczestników spotkania.
Szukamy Ciebie
Społeczni Liderzy Cyberbezpieczeństwa są rekrutowani spośród osób aktywnych społecznie, np.: radnych osiedli, przedstawicieli NGO, harcerzy, wolontariuszy, studentów, przedstawicieli klubów seniorów z Wrocławia, z Aglomeracji Wrocławskiej i z Dolnego Śląska. Ich zadaniem jest zdobywanie wiedzy od ekspertów obecnych na spotkaniach i przekazywanie tej wiedzy „w dół”: na osiedlach, w lokalnych organizacjach, w CAL-ach, w szkołach itp. Osoby te nie muszą mieć żadnych kompetencji IT.
Tematyka dotychczasowych spotkań
- Przeciwdziałanie cyberprzemocy rówieśniczej. (Jakub Kuś, Uniwersytet SWPS)
- Metody budowania odporności na phishing. (Artur Maciąg, ISSA Polska)
- Zagrożenia cyberprzestępczością w aspekcie pracy JST. (Ryszard Piotrowski, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego)
- Przemoc rówieśnicza z perspektywy ofiary – czyli o zemście wywołanej poniżeniem (nadkom. Beata Borowicz, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości)
Chcesz wiedzieć więcej? Myślisz o współpracy z nami? Napisz na adres e-mail: martyna.wilk@wcrs.pl.