Zaproszenie na spacer z przewodnikiem po Wrocławiu

Dla tych z Państwa, których ominął nasz spacer po Wrocławiu mamy zaproszenie na jeszcze jedną wycieczkę! ☺ Po mieście ponownie oprowadzi nas Arkadiusz Förster – Przewodnik po Wrocławiu.
Zapraszamy wszystkich, bez znaczenia czy w towarzystwie, czy w pojedynkę 🙂

Kiedy i gdzie? 20 czerwca o godz. 11:00 – spacer rozpocznie się na Ostrowie Tumskim, przy kościółku św. Marcina, na ul. św. Marcina (spotkanie z przewodnikiem) i potrwa ok. 2-3 godzin.
Wydarzenie jest bezpłatne, jednak obowiązują zapisy dostępne poniżej.
Uwaga! Jednokrotne wysłanie formularza to zgłoszenie 1 osoby (prosimy o tym pamiętać w przypadku grup i rodzin).
Przez zapisem prosimy o zapoznanie się z regulamin i klauzulą RODO.

Kilka słów o spacerze: Dwugodzinny spacer rozpoczynamy na Ostrowie Tumskim, gdzie spotykamy się z naszym przewodnikiem przy kościółku Św. Marcina na ulicy Św. Marcina na Ostrowie Tumskim. Zwiedzanie Ostrowa Tumskiego rozpoczynamy od przeniesienia się w czasie o 1000 lat. Spacerujemy po najstarszej części miasta czyli Wyspach Odrzańskich. Zwiedzamy Ostrów Tumski, a tu Katedrę pw. Jana Chrzciciela (gotycka z XIII i XIV wieku) i najstarszy kościół Wrocławia, czyli maleńki romański kościółek Św. Idziego. Zatrzymujemy się przy Muzeum Archidiecezjalnym, Krzywej Wieży, Bramie Kluskowej i gotyckim kościele Św. Krzyża. Przechodzimy Mostem Tumskim i spacerujemy po wyspach śródmiejskich i nadodrzańskich wybrzeżach. Stąd idziemy spacerem do Zakładu Narodowego im. Ossolińskich zwanego potocznie Ossolineum, gdzie wchodzimy na dziedziniec. Rozmawiamy o niezwykłych zbiorach Ossolineum (m.in. rękopis „Pana Tadeusza”) i ich historii. Następnie zobaczymy Uniwersytet Wrocławski. Spacer zakończymy na Starym Mieście, gdzie zobaczymy jeden z największych rynków w Europie (niemal 4 hektary), piękny gotycko-renesansowy Ratusz, i Piwnicę Świdnicką (z zewnątrz) – jedną z najstarszych restauracji w Europie, Pręgierz, fasady kamieniczek i zapoznamy się z ich niezwykłą historią. Przejdziemy obok najbardziej znanych wrocławskich kamieniczek: Jasia i Małgosi. Zobaczymy też jeszcze m.in. dawne Stare Więzienie Miejskie, Stare Jatki z niezwykłym Pomnikiem Zwierząt Rzeźnych. Motywem przewodnim, w czasie odkrywania Wrocławia, będzie RODZINA i w tych wszystkich miejscach właśnie „rodzinne historie” będą ukazane na kanwie niezwykłej historii miasta.

To wydarzenie już się odbyło.