Bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy

Aktualna oferta kursów obejmuje dwa typy szkoleń:
kursy hybrydowe (interaktywne, trwające 3 godziny, zakończone zaświadczeniem) oraz  grupy tematyczne (stacjonarne, trwające 45 minut), na których poruszamy konkretne tematy pierwszej pomocy. Każde zagadnienie to praktyczna prezentacja na żywo na ok. pół godziny oraz sesja pytań z ratownikiem na ok. 15 min. Grupy tematyczne przeznaczone są dla osób w każdym wieku, zainteresowanych konkretnym zagadnieniem pierwszej pomocy omówionym szczegółowo. Terminy spotkań grup tematycznych i harmonogram tematów znajdziesz w zakładce: pierwsza pomoc w każdym wieku.

Na czym polegają kursy hybrydowe WAPP?

Powracają bezpłatne kursy Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy w formule interaktywnej, która gwarantuje bezpieczeństwo podczas pandemii. Szkolenia na platformie edukacyjnej łączą wiedzę przekazywaną podczas webinaru, odbywającego się w czasie rzeczywistym,
z praktycznymi ćwiczeniami na fantomach (indywidualnych zestawach treningowych), wypożyczanych uczestnikom do domu. Kursanci są obecni na szkoleniu za pośrednictwem kamer, mikrofonów i czatu – umożliwia to bezpośrednią interakcję z instruktorem.
Po ukończonym jednodniowym szkoleniu 3-godzinnym każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o odbytym kursie.

Jak działa kurs WAPP?

1. Zapisujesz się w formularzu na wybraną datę szkolenia.
2. Kontaktujemy się z Tobą i przywozimy fantoma pod wskazany adres we Wrocławiu.
3. Uczestniczysz w szkoleniu przed swoim komputerem za pomocą kamery i mikrofonu na platformie edukacyjnej, do której prześlemy Ci linka.
4. Kursy odbywają się w pierwsze czwartki miesiąca w godz. 17:00-20:00, a w weekend odbieramy od Ciebie wypożyczony pakiet, na którym miałeś okazję trenować podczas szkolenia i kilka dni później.
5. Po ukończonym szkoleniu wysyłamy zaświadczenie o odbytym kursie online na żywo.

Dlaczego forma WAPP online?

Zdecydowaliśmy się nie narażać zdrowia kursantów podczas pandemii w grupach szkoleniowych, a mimo to pozostać blisko Was i zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby podczas nauki. Ćwiczenia na osobistych fantomach pomagają przełamać nieśmiałość i pozwalają na więcej praktyki, ponieważ zestaw treningowy zostaje z Wami na cały weekend. Na kursach stacjonarnych dostęp do kilku fantomów jest bardziej ograniczony czasowo. Mniejsze grupy pozwalają na udzielanie bieżących odpowiedzi i dają większą przestrzeń do pytań. Kursanci po zapisaniu się na wybrany termin kursu przez formularz [hiperlink], otrzymują od nas pakiet treningowy przywieziony do domu i odebrany od nich bezpośrednio na kilka dni po szkoleniu.

Czy kursy internetowe to gorsza forma nauki niż kursy na żywo?

Każde szkolenie odbywa się poprzez przekazanie dawki wiedzy teoretycznej i zajęcia praktyczne z nauki RKO. Grupy internetowe liczą do 10 kursantów, czyli dwukrotnie mniej niż grupy nauki stacjonarnej. Platforma internetowa pozwala na atrakcyjniejsze przekazanie wiedzy teoretycznej przez ciekawe prezentacje, filmiki, szybkie ankiety i głosowania – wszystko to w domu, z ulubioną kawą lub herbatą. Nie musisz nawet wychodzić z domu i poświęcać czasu na dojazd, żeby uczestniczyć w szkoleniu. Nierzadko wykorzystujemy atut tego, że kursanci przebywają w dobrze znanym sobie otoczeniu i podczas kursów prowokujemy sytuacje nagłe w domu oraz wykorzystanie do interwencji tych sprzętów, które muszą znaleźć nowe zastosowanie w sytuacjach nagłych.

Czy na kursach hybrydowych WAPP dowiem się mniej niż podczas szkolenia stacjonarnego?

Podczas szkolenia interaktywnego każdy może ćwiczyć na swoim fantomie i dzięki temu oszczędzamy czas w porównaniu do szkoleń stacjonarnych, gdzie kursanci czekają na dostęp do kilku fantomów dla grupy. Dzięki temu jesteśmy w stanie ciekawie i szybko poruszyć więcej zagadnień niż na szkoleniu stacjonarnym.
W programie szkolenia 3-godzinnego znajdą się między innymi następujące tematy:|
– Resuscytacja krążeniowa z użyciem AED.
– Sytuacje szczególne (napad drgawkowy, zadławienie, krwotok z nosa, zawał mięśnia sercowego, utrata przytomności, cukrzyca)
– Urazy (złamania, zwichnięcia, oparzenia, rany, wypadki komunikacyjne).

Kto może się zapisać na bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy WAPP?

Z oferty bezpłatnych szkoleń WAPP może skorzystać każdy dorosły mieszkaniec Wrocławia.
W przypadku kursantów niepełnoletnich lub jeśli limit miejsc został wyczerpany, prosimy o wcześniejszą informację i kontakt przez e-mail: karolina.olejnik@wcrs.pl

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem kursu i klauzulą informacyjną RODO.