O Tygodniu Ruchu

Ruch dla każdego! Pod tym hasłem już po raz siódmy poruszymy Wrocław w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii Move Week 2015. Będziemy ćwiczyć w szkołach, zaprosimy wrocławian do klubów i centrów fitness, pojawimy się także w plenerze. Zmotywowani do działania? Tydzień Ruchu już od 20 do 27 września we Wrocławiu.

Tydzień Ruchu jest częścią europejskiej kampanii, realizowanej w prawie 40 krajach. Jej celem jest zachęcenie do aktywności fizycznej jak największej liczby Europejczyków. W Polsce akcja odbywa się po raz trzeci (we Wrocławiu już po raz siódmy). Do tej pory poprzez cykl wydarzeń w wielu lokalizacjach w całym kraju zaktywizowano niemal 100 tys. osób.

Tydzień Ruchu jest także odpowiedzią na rosnący problem niedostatecznej aktywności fizycznej w Europie. Jak pokazują badania na zlecenie organizacji ISCA – inicjatora projektu w całej Europie – brak ćwiczeń powoduje choroby, które każdego roku kosztują Europę ponad 80 miliardów euro (w tym Polskę – 2,2 miliarda euro). "Skala problemu jest ogromna. Na szczęście wzrasta świadomość, a dzięki naszym aktywnym partnerom, jak Miasto Wrocław, możemy działać z większym rozmachem. A zatem wstajemy z kanapy i do dzieła!" – zachęca Jakub Kalinowski z Fundacji "V4 Sport", która koordynuje polską edycję Move Week.

W szkołach

Lekcja WF-u z trenerami wrocławskich klubów fitness i znanymi sportowcami to propozycja dla najmłodszych uczestników Tygodnia Ruchu. Koniec monotonnych zajęć sportowych! Zawitamy do wrocławskich szkół, żeby razem z młodzieżą spróbować zupełnie nowych form ruchu i zmierzyć się z najlepszymi.

W klubach i centrach fitness

Zumba, joga, a może salsa? W ramach Tygodnia Ruchu wrocławianie będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć sportowych w klubach i centrach fitness oraz szkołach tańca. To okazja, żeby spróbować zupełnie nowych form aktywności i odkryć ulubioną dyscyplinę.

W plenerze

Pojawimy się także na wrocławskich podwórkach. W miejscach wybranych w drodze głosowania zorganizowane zostaną pikniki sportowe. Będziemy także uczyć wrocławian, jak wykorzystywać przestrzeń do ćwiczeń fizycznych na świeżym powietrzu. W tym celu przy kilku siłowniach plenerowych pojawią się profesjonalni instruktorzy.

Zapowiedzią Tygodnia Ruchu będzie Flash Move, który odtańczymy podczas 33. PKO Wrocław Maratonu, 13 września o godz. 9.50 na Stadionie Olimpijskim. Flash Move to publiczny taniec według choreografii opracowanej przez organizację ISCA. Prosty układ ruchów nikomu nie powinien sprawić trudności, dlatego też zachęcamy wszystkich do zapoznania się z krokami i przyłączenia do wspólnej zabawy!

Na wyspach

20 września zapraszamy też na Wyspę Piaskową, gdzie odbędzie się inauguracja Tygodnia Ruchu. Będzie można wziąć udział w rozgrywkach sportowych, sprawdzić się w dyscyplinach nieolimpijskich oraz skorzystać z wielu innych atrakcji. Na Wyspie Piaskowej spotkamy się ponownie 26 i 27 września podczas uroczystego finału Tygodnia Ruchu. Kampanię zakończymy wielkim Maratonem Fitness, który odbędzie się 27 września na Wyspie Słodowej.

Tydzień Ruchu jest największym ogólnoeuropejskim wydarzeniem promującym aktywność fizyczną wśród lokalnej społeczności. Od 2012 r. stanowi jeden z głównych elementów kampanii NowWeMOVE, prowadzonej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu i Kultury ISCA (International Sport and Culture Association). Projekt gromadzi osoby i organizacje zainteresowane sportem, aby wspólnie walczyć z problemem braku aktywności fizycznej wśród Europejczyków. W ciągu ostatnich trzech lat w Tydzień Ruchu włączyło się 1640 milionów uczestników z 38 krajów, którzy wzięli udział w 6980 wydarzeniach w 1147 miastach. Dołącz do nas i Ty!

Organizatorem Tygodnia Ruchu we Wrocławiu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz z partnerami. Projekt jest finansowany ze środków Gminy Wrocław.

Tydzień Ruchu 2015

 

Znamy Sportowe Osiedla 

Konkurs "Sportowe Osiedla" dobiegł końca. Znamy zwycięzców. Sportowe pikniki w ramach Tygodnia Ruchu odbędą się na Strachocinie-Swojczycach-Wojnowie, Gajowicach oraz Przedmieściu Oławskim

21 września – Przedmieście Oławskie, podwórko w obrębie ulic Łukasińskiego-Miernicza-Traugutta-Prądzyńskiego

23 września – Gajowice – park im. generała Mariana Langiewicza przy ul. Wróblej

25 września – Strachocin-Swojczyce-Wojnów – Szkoła Podstawowa nr 53 przy ul. Strachocińskiej 

Szczegóły w harmonogramie

Zajęcia dla szkół 

Jednym z elementów tegorocznej edycji Tygodnia Ruchu jest organizacja lekcji WF-u we wrocławskich szkołach. Przygotowaliśmy ofertę różnorodnych zajęć sportowych, które nieodpłatnie mogą zostać przeprowadzone w szkole przez trenerów wrocławskich klubów fitness i szkół tańca, a także reprezentantów lokalnych drużyn i klubów sportowych.

Lekcje WF-u będą prowadzone we wrocławskich szkołach w terminie od 21 do 25 września 2015 r., w godz. 9.00-13.00. Wśród proponowanych aktywności znalazły się gry zespołowe: unihokej, futbol amerykański, lacrosse, softball, siatkówka; zajęcia taneczne: hip-hop, dancehall, zumba, break dance, latino solo, balet; sztuki walki: kung-fu, judo, aikido i inne. Zapisy rozpoczną się 9 września o godz. 12.00 i potrwają do 15 września do godz. 22.00. 

Rejestracja prowadzona będzie według kolejności zgłoszeń. Każda szkoła może skorzystać z oferty danego Partnera tylko raz! Kliknij poniżej, aby wybrać zajęcia i zapisać swoją klasę. UWAGA! NA KAŻDE ZAJĘCIA MOŻE SIĘ ZAPISAĆ TYLKO JEDNA SZKOŁA - W POLU "ILOŚĆ SZKÓŁ" NALEŻY WPISAĆ LICZBĘ "1".

Zobacz harmonogram

 

Zajęcia dla każdego

Zumba, joga, a może salsa? W ramach Tygodnia Ruchu możesz skorzystać z bezpłatnych zajęć sportowych w klubach i centrach fitness oraz szkołach tańca. To okazja, żeby spróbować zupełnie nowych form aktywności, a może nawet odkryć ulubioną dyscyplinę.

Kliknij poniżej, aby sprawdzić harmonogram zajęć i się zapisać.

Zobacz harmonogram

 

 

Przejdź do galerii Tygodnia Ruchu 2014