Centrum Kultury Zamek

Centrum Kultury Zamek jest instytucją miejską, która oferuje przestrzeń do poszukiwania, odnajdywania i rozwijania swoich pasji, to miejsce spotkań i twórczej samorealizacji. Siedziba CKZ mieści się w wyjątkowym obiekcie: zabytkowym pałacu o barokowej bryle i ponad 800 letniej historii.

CKZ umożliwia pogłębianie umiejętności w sztukach plastycznych, ceramice artystycznej, tańcu nowoczesnym, klasycznym, balecie, grze na instrumentach: pianino, gitara, a także w zajęciach rekreacyjnych: joga, pilates, aerobik.

CKZ to również miejsce spotkań z twórcami kultury, kreatywnej wymiany myśli oraz realizacji wydarzeń artystycznych.

Ponadto CKZ realizuje autorskie projekty kulturalne, które stały się jego wizytówką, są to: skoncentrowany na historycznych metodach browarnictwa Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa (maj), zakorzeniona w mitologii słowiańskiej Noc Świętojańska (czerwiec), ogólnopolskie spotkania miłośników fantastyki Dni Fantastyki (czerwiec), średniowieczny Jarmark Jadwiżański (październik), ekologiczne wymiany ubrań, spotkania z podróżnikami w cyklu "Kultury świata" oraz otwarte wykłady dotyczące współczesnej kondycji człowieka w ramach Leśnickiej Akademii Zamkowej.