Dojo - Stara Wieś

Chcesz zobaczyć, na czym polega tradycyjne karate i sprawdzić, czy to dyscyplina dla ciebie? Zapraszamy na turnusy wyjazdowe do Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś". Warsztaty adresowane są głównie dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i młodszych klas ponadgimnazjalnych.

Centrum "Dojo - Stara Wieś" to unikatowy obiekt zrealizowany zgodnie z kanonami architektury japońskiej, ale w polskim krajobrazie - na terenie Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Jest największym na świecie ośrodkiem przeznaczonym do specjalistycznego treningu dalekowschodnich sztuk i sportów walki. Ponadto daje okazję obcowania z duchem, klimatem i filozofią japońskich sztuk walki.

Program wyjazdów do Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś" opiera się na japońskiej szkole autorytetu sensei [jap. "ten, który urodził się wcześniej", nauczyciel duchowy], uczy odpowiedzialności, wdraża do samodyscypliny, odkrywania i rozwijania osobistych możliwości, zainteresowań, talentów. Ma za zadanie zachęcać młodzież do świadomego uczestnictwa w kulturze, życiu społecznym, pokazywać drogi kreatywnego rozwiązywania problemów oraz budować poczucie sprawczości w realizowaniu życiowych zamierzeń przez pokazanie możliwości samorealizacji w różnych dziedzinach.

Chętni uczniowie mogą zgłaszać się w swoich szkołach. W turnusach uczestniczą grupy zorganizowane ze szkół prowadzonych przez Departament Edukacji UM Wrocławia. Wyjazdy organizowane są w ramach programu "Droga - ku otwartości i kreatywności".