Mama w IT - gramy o staż

25 czerwca na Uniwersytecie SWPS odbędzie się konferencja pt. "Sektor IT jako szansa na przyjazne miejsce pracy i nowe doświadczenie zawodowe". Przyjdź i sprawdź, jak znaleźć pracę w sektorze IT. Organizatorzy zapewniają: bezpłatne warsztaty rozwojowe, wsparcie mentora, staże w firmach IT, udział w branżowych szkoleniach, a dla najlepszych możliwość uzyskania certyfikatu ISTQB Certified Tester Foundation Level. Liczba miejsc jest ograniczona.

Harmonogram konferencji

I część:
9.00-9.15 - otwarcie Konferencji,
9.15-9.30 - prezentacja założeń projektu,
9.30-10.00 - prezentacja firm branży IT,
10.00-10.30 - gość specjalny,
10.30-10.50 - przerwa kawowa.

II część:
10.50-12.20 - I część warsztatu,
12.20-12.30 - przerwa kawowa,
12.30-14.00 - II cześć warsztatu.

Warsztat I - Kobieta tester - to jest możliwe
Prowadząca: Katarzyna Łabińska - Application Tester

"Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą, zawodowo - testerem oprogramowania w firmie IT, prywatnie mamą półtorarocznej córeczki. Podczas urlopu macierzyńskiego zaczęłam myśleć o przebranżowieniu się. Kolega - tester opowiedział mi, na czym polega jego praca i tak narodził się w mojej głowie pomysł zostania testerem. Uważam, że to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Cieszę się, że podjęłam wyzwanie złamania stereotypów, że IT jest tylko dla mężczyzn".

Warsztat II - Alchemia kariery - zarabiaj na swoich talentach i pasjach
Prowadząca: Elżbieta Sawczuk - trener biznesu

"Szczypta wiedzy, łyżka umiejętności, słoik talentu…to tylko jedne z licznych komponentów składających się na przepis udanej kariery zawodowej. Ci z Was, którzy postanowili wcielić się w rolę Alchemika, będą mieli okazję poznać cały skład oraz sposób przyrządzania już 25 czerwca, podczas szkolenia".

Warsztat III - Tworzenie stron www
Prowadzący: Mateusz Stefaniak - Administrator IT

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się m.in.: co to jest WordPress oraz kokpit, jak obsługiwać widgety, poznają podstawy stylizacji, zmiany szablonu strony, podstawy języka HTML5 oraz SEO.

Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie Fundacji Rodzina i Przedsiębiorczość.