X Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination

W dniach 7-8 marca 2015 r. odbędzie się X Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination - Oczyma Wyobraźni. Do Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia przyjedzie łącznie 125 drużyn z całej Polski, ale także Ukrainy, Niemiec, Chin, Singapuru, Stanów Zjednoczonych, Turcji i Izraela. W trakcie dwóch dni uczestnicy zmierzą się z wyzwaniami wymagającymi kreatywności, twórczego myślenia i niekonwencjonalnego rozwiązywania problemów.

Destination Imagination (DI) - Oczyma Wyobraźni jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na kreatywne rozwiązywanie problemów w praktyce. Działa w 30 krajach, na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w kanadyjskich prowincjach. Drużyny przez cały rok szkolny rozwijają swoją pomysłowość, ćwiczą umiejętność pracy zespołowej oraz twórczego rozwiązywania problemów w niedoborze czasu, materiałów i dostępnej wiedzy. W marcu każdego roku spotykają się, aby zaprezentować przygotowane przez siebie rozwiązania, a tym samym walczą o prawo do reprezentowania Polski podczas Światowej Olimpiady Kreatywności w Stanach Zjednoczonych.

Program Destination Imagination daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów dziecięcej wyobraźni. Jest też ekscytującą przygodą dla tych, którzy chcą rozwijać różne przydatne zdolności. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronach: kreatywnosc.pl, destinationimagination.org.