Targi Edukacji Międzykulturowej

Już 12 lutego we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 odbędą się Targi Edukacji Międzykulturowej, których celem jest zapoznanie wrocławskich szkół z ofertą organizacji pozarządowych w zakresie wielokulturowości, dialogu międzykulturowego, przeciwdziałania dyskryminacji i mowie nienawiści, budowania postawy tolerancji i otwartości.

Targi odbywać się będą w formie International Cafe. Przedstawiciele organizacji pozarządowych wraz z Ambasadorami Dialogu, czyli przedstawicielami wrocławskich szkół i przedszkoli, będą mogli w nieformalnej atmosferze (przy kawie i herbacie) poznać swoje potrzeby edukacyjne, nawiązać współpracę i zbudować relacje na przyszłość.

W trakcie targów odbędą się także prezentacje i wykłady (m.in. o Kalejdoskopie Kultur oraz o Sztafecie Szkół "Stop mowie nienawiści" oraz organizacje pozarządowe).

Targi odbędą się we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 przy ul. Legnickiej 65.

Udział w targach jest bezpłatny, wstęp tylko z zaproszeniem.

Potwierdzenia uczestnictwa można wysyłać do 6 lutego 2015 r. na adres mailowy: wielokultury@wcrs.wroclaw.pl.

Organizator: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Patronat: Departament Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia. Wydarzenie jest finansowane ze środków Gminy Wrocław.

Termin: 
12.02.2015 (czwartek), 13.00 do 16.00