Koncert kolęd i pastorałek w Imparcie

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia sprzyja podniosłemu nastrojowi. Jest to czas, gdy w wielu polskich domach, ale także w wielu miejscach całego świata, grane są i śpiewane kolędy. Dla nas, oczywiście, najpiękniejsze wydają się te polskie, istniejące od wieków w naszej tradycji, ale nie mniej uroku mają kolędy z innych krajów. Będzie można przekonać się o tym już 17 stycznia, podczas koncertu organizowanego na scenie Impartu.

Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych wraz z solistkami - Anią Kłys i Agnieszką Damrych - wykonają najpiękniejsze polskie oraz zagraniczne kolędy i pastorałki, ale w nietypowych, rozrywkowych aranżacjach, w których przemieszają się różne gatunki muzyki, m.in. latino, jazz, rock. Zakup biletu na koncert to jednocześnie przekazanie cegiełki na leczenie ośmioletniej Julii Rozłąkowskiej - podopiecznej Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia DOLFROZ.

Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych powstała w 1952 roku, zdobywając od tamtej pory wiele prestiżowych nagród i tytułów. Dowódcą-Kapelmistrzem jest mjr Mariusz Dziubek - absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale dyrygentury symfoniczno-operowej, podyplomowych studiów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w specjalności dyrygentury orkiestr dętych, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w dziedzinie zarządzania placówkami kulturalnymi i oświatowymi oraz Dolnośląskiej Szkoły Służb Publicznych w zakresie przedsiębiorczości w kulturze. Z "Wrocławską Reprezentacyjną" koncertuje w kraju i za granicą, przedstawiając nietuzinkowe aranżacje muzyki poważnej, rozrywkowej i jazzowej.

W czasie pełnym radości i nadziei na rozpoczynający się właśnie nowy rok pamiętajmy też o tych, dla których radość nie jest tak oczywista. Są wokół nas ludzie, którzy bardzo potrzebują naszej życzliwości i pomocy. Przyłączmy się do idei tego koncertu, który będzie okazją do przeprowadzenia zbiórki pieniędzy na szczytny cel.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.