XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

Bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów, edukacja prozdrowotna, gry i zabawy dla dzieci, warsztaty plastyczne, gra terenowa - to tylko nieliczne atrakcje, które czekają na wrocławian w najbliższy weekend. Już 22 i 23 września na Wyspie Słodowej odbędzie się dwunasta edycja Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia!

Podczas wydarzenia zaprezentuje się ponad 50 partnerów, a więc organizacji, fundacji, stowarzyszeń oraz dostawców ekologicznej żywności. Wszystkie stanowiska partnerskie łączy jeden cel - edukacja w zakresie zdrowia i zdrowych nawyków. Na odwiedzających czekają degustacje ekologicznych produktów, warsztaty kulinarne, prezentacje programów terapeutycznych, porady dietetyczne oraz warsztaty z pierwszej pomocy.

W sobotnie południe XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia otworzy peleton ponad 800 rowerów - zapisy i więcej szczegółów, a Wyspa Piaskowa zamieni się w Wyspę Rowerową! Mieszkańcy Wrocławia mogą za darmo oznakować rowery, skorzystać z drobnych napraw rowerowych oraz spróbować swoich sił podczas warsztatów jazdy na monocyklu. Ponadto wszyscy chętni mogą wziąć udział we wspólnym kręceniu kilometrów na rowerach spinningowych.

W sobotę zapraszamy także na drużynowy bieg na orientację “Zorientuj się na zdrowie”, do udziału w którym zapraszamy całe rodziny. Zadania, z którymi trzeba się zmierzyć dotyczą tematów zdrowotnych, co będzie świetnym połączeniem edukacji i aktywności fizycznej. Więcej szczegółów i zapisy:
Zgłoszenia na grę terenową

Sercem tegorocznej edycji będzie Strefa ZINtegruj się. W namiocie ZIN na Wyspie Słodowej odbędą się warsztaty, których celem jest integracja ludzi zdrowych i chorych. W sobotę przyjdź na warsztaty z języka migowego i audiodeskrypcji, a w niedzielę Fundacja Eudajmonia zaprasza na warsztat “Oswoić nieznane”, który ma na celu pokazać życie osób niepełnosprawnych. Oprócz tego w namiocie na własnej skórze można poczuć z jakimi problemami borykają się osoby starsze - na Wyspie każdy może ubrać specjalny kombinezon dociążający stawy, imitujący drżenie rąk oraz problemy ze wzrokiem i słuchem. Za pomocą gogli VR można przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i poczuć jak osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim. Do Strefy ZINtegruj zapraszamy także osoby niepełnosprawne - za pomocą wirtualnej rzeczywistości mogą przenieść się w różne miejsca na świecie i zwiedzić je samodzielnie!

Wrocławskim Dniom Promocji Zdrowia towarzyszy bezpłatny ZIN “ZINtegruj się” o tematyce prozdrowotnej (dostępny m.in. na stoisku organizatorów). W magazynie, który jest efektem współpracy z placówkami medycznymi, można znaleźć artykuły i felietony poruszające tematykę zdrowotną w różnorodny sposób, na przykład przez art-terapię i literaturę.

Niesamowicie ciekawie zapowiada się niedzielna scena - zaczynamy od pokazu i warsztatów gotowania Akademii Małego Kucharza (od godziny 12.00), około 13.30 zapraszamy na etiudę teatralną “Pączkowe drzewo” w wykonaniu Teatru Doroty Brzozowskiej, a tematem etiudy będzie integracja dzieci zdrowych i tych z problemami zdrowotnymi.

Głównym punktem niedzielnej sceny będzie koncert zespołu MICROMUSIC Acoustic Trio, czyli okrojonej, akustycznej i bardziej kameralnej odsłony zespołu, gdzie pełniej może wybrzmieć głos Natalii Grosiak. Dawid Korbaczyński i Robert Szydło podczas kameralnych koncertów grają na trzech akustycznych instrumentach: gitarze, ukulele oraz kontrabasiku poziomym. Dajmy się zaskoczyć tym występem! Koncert zespołu na scenie Wyspy Słodowej o godzinie 15.00.

Kiedy: 22-23 września, godz. 12.00-17.00
Gdzie: Wyspa Słodowa

Organizatorami wydarzenia są:
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM Wrocławia
Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Więcej szczegółów na:
fb.com/MiastoWFormie

Serdecznie zapraszamy!