Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2018

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia to otwarte wydarzenie organizowane przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Kampania już po raz dwunasty wpisze się w jesienny kalendarz wydarzeń w naszym mieście. Po raz kolejny obchodom Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia towarzyszyć będzie hasło "Więcej zdrowia - więcej życia".
Tym samym będziemy zachęcać wrocławian do bliższego poznania codzienny problemów, z jakimi borykają się min. osoby dotknięte autyzmem, niepełnosprawnością, wykluczone społecznie czy osoby w podeszłym wieku. Chcemy obudzić w każdym empatię, doświadczyć codzienności i zmierzyć się z nieznanymi dotąd trudnościami, a wszystko po to, żeby umieć zapewnić właściwą pomoc i opiekę.

Wrocławianie jak co roku będą mieli okazję zadbać o swoje zdrowie, skorzystać z wielu atrakcji i mile spędzić weekend na Wyspie Słodowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Celem kampanii jest promowanie świadomego i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Wrocławia oraz motywowanie do zachowań prozdrowotnych poprzez min. działania edukacyjne, wykonywanie badań profilaktycznych w kierunku wczesnego diagnozowania zagrożeń zdrowotnych, chorób cywilizacyjnych i uzależnień. Ważnym aspektem naszego człowieczeństwa jest dar płynący z serca, którym możemy się dzielić poprzez oddanie krwi, włączenie się do grupy dawców szpiku, czy złożenie oświadczenia woli - zostania pośmiertnym dawcą narządów.

Do współpracy podczas XII Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia zapraszamy następujących wystawców:
1. podmioty medyczne oferujące beneficjentom bezpłatne badania profilaktyczne i pomiary oraz usługi o charakterze terapeutycznym (gabinety fizjoterapeutyczne, psychologiczne, medycyny naturalnej),
2. producentów zdrowej żywności wytwarzanej metodami naturalnymi i ekologicznymi,
3. partnerów, którzy swoją działalnością wpisują się w prozdrowotny charakter kampanii:
promują zdrowy styl życia, profilaktykę chorób, zdrowe i naturalne żywienie, aktywność fizyczną, zdrowy i radosny rozwój dziecka, edukację prozdrowotną i inne.

Można zostać partnerem kampanii społecznej poprzez:
1. Stoisko prezentujące Państwa działalność w sposób interaktywny;
2. Prezentację warsztatów/pokazu/ konkursów na scenie;
3. Zgłoszenie wydarzenia towarzyszącego, wpisującego się swoją tematyką we Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia, rozgrywającego się we wrześniu i zapowiadającego przyszłą kampanię;
4. Zaoferowanie darmowej diagnostyki zdrowia, voucherów lub zniżek na badania realizowane w tygodniu poprzedzającym kampanię. Umieścimy Państwa ofertę w kalendarzu profilaktyki zdrowia, kolportowanym drogą internetową.

Terminy:
22 września 2018 r., godz. 12.00-17.00
23 września 2018 r., godz. 12.00-17.00
Miejsce: Wyspa Słodowa, Wrocław

Wszystkich partnerów prosimy o zapoznanie się z regulaminem i zgłoszenie do udziału w XII Wrocławskich Dniach Promocji Zdrowia poprzez formularz dostępny na stronie:
Oferta dla partnerów

Szczegóły w załączniku.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 sierpnia 2018 r.
Serdecznie zapraszamy!

ZałącznikWielkość
Plik formularz_zgloszeniowy.docx83.58 KB
PDF icon formularz_zgloszeniowy.pdf817.29 KB
PDF icon regulamin_wdpz.pdf1.63 MB