Wspólne śpiewanie pieśni solidarnościowych we Wrocławiu

W niedzielę 13 grudnia 2015 r. miną 34 lata od wprowadzenia stanu wojennego. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zachęca do uczczenia pamięci tamtych wydarzeń w wyjątkowy sposób - poprzez uczestnictwo we wspólnym śpiewaniu pieśni solidarnościowych. Mamy nadzieję, że razem uda nam się stworzyć niezwykły klimat podczas tego spotkania. Zapraszamy o godz. 16.30 do auli Papieskiego Wydziału Teologicznego na Ostrowie Tumskim, pl. Katedralny 1.

Wszyscy znamy utwory takie jak Mury czy Ballada o Janku Wiśniewskim. Muzyczny dorobek "Solidarności" jest jednak o wiele bogatszy. Wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitary, do udziału w którym zaproszeni są wszyscy wrocławianie, będzie wspaniałą okazją do przypomnienia - a dla młodszych osób - do poznania tych utworów.

Wszyscy obecni otrzymają śpiewniki Piosenki "Solidarności" z tekstami i chwytami gitarowymi. O uczestnictwie we wspólnym śpiewaniu zaświadczą samodzielnie wbite do śpiewników pieczątki, a o oprawę muzyczną zadba profesjonalny akompaniator oraz grupa młodzieży z Gimnazjum nr 2. Wspólne śpiewanie pieśni solidarnościowych odbędzie się we Wrocławiu już po raz drugi. Po ciepło przyjętym pierwszym spotkaniu, które miało miejsce w 2014 r., chcielibyśmy, aby to wydarzenie stało się lokalną tradycją.

Zachęcamy do udziału we wspólnym śpiewaniu pieśni solidarnościowych wszystkich, bez względu na wiek. Dla dzieci i młodzieży wydarzenie to może stać się fascynującą i pouczającą lekcją najnowszej historii.

Po koncercie o godz. 18.30 w Katedrze Wrocławskiej odbędzie się Msza św. za Ojczyznę i ofiary stanu wojennego.

Organizatorem obchodów jest Miasto Wrocław.

O godz. 16.00 można także wziąć udział w spotkaniu "Człowiek-Wspólnota-Odpowiedzialność" z wykładem pt. "Św. Jan Paweł II a powstanie i rozwój ruchu społecznego SOLIDARNOŚĆ", którego organizatorem jest fundacja "Studium Culturae Ecclesiae".